Koncepcja szkoły podstawowej w Łodzi
Ukończyliśmy projekt koncepcyjny przebudowy oraz rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 130 w Łodzi.
Istniejący budynek szkoły wybudowano w 1938 roku. Po II wojnie światowej w 1946 roku zagospodarowano budynek i plac szkolny, otynkowano i odmalowano szkołę, zakupiono meble, urządzono salę gimnastyczną. Zorganizowano przy szkole boisko sportowe i skocznię oraz boisko do piłki nożnej i koszykówki. Boisko obsadzono topolami. W 1949 roku nastąpiła elektryfikacja szkoły.
Wkrótce rozpoczęto przebudowę szkoły. Urządzono szatnię, kuchnię, jadalnię, umywalnię, kotłownię i pomieszczenie na węgiel. Wybudowano też dodatkowe schody. Oświetlono też drugie piętro przez wybudowanie okien w dachu. Teren szkoły ogrodzono siatką, a budynek od frontu ozdobiono sadząc klomby, tuje, topole włoskie. Przy szkole zbudowano również studnię głębinową o własnym odwiercie i napędzie elektrycznym. Podłączono wodę do szkoły i pomieszczeń nauczycieli. W latach 60 – tych przebudowano 2 piętro.
Szkoła funkcjonuje do dziś w rozwijającej się dzielnicy Łodzi, dlatego jest duże zapotrzebowanie na jej rozbudowę.
Po rozbudowie budynek będzie miał funkcję szkolno – przedszkolną dla 525 dzieci w części szkolnej oraz 100 dzieci w części przedszkolnej. Projektowany budynek będzie posiadać trzy kondygnacje nadziemne i jedną podziemną. Projekt zakłada podział budowy na trzy etapy, tak aby szkoła mogła funkcjonować bez przerw w trakcie trwania budowy.