Fosa miejska
Widownię zaprojektowano w centralnej części fosy. Dzięki temu uzyskano znacznie pojemniejszą trybunę niż obecna. Boczne sektory zostały zwrócone w stronę sceny, a powstałe zagięcie zniwelowane ukształtowaniem skarpy.
W zagospodarowaniu terenu stosowane będą materiały naturalne. Nawierzchnie ciągów pieszo-jezdnych wykonane zostaną z klinkieru drogowego. Na betonowej widowni zamontowane zostaną drewniane siedziska. Pod zabawkami przewidziano nawierzchnię bezpieczną ze zmiękczonych wiórów drewnianych w naturalnym kolorze.
Wzdłuż ulicy Wałowej i Jeziornej zastosować modułową oprawę LED RGB dającą efekt ciągłej linii świetlnej.
Archaiczny sposób wykonywania łodzi z pnia drzewa jest elementem tradycji Kaszub i pojezierza pomorskiego. Jej wymiary i kształt stwarzają idealne warunki do zabawy dzieciom.
Dłubanka jest z natury ciasna, i trochę zbyt mała dla dorosłego człowieka. Jej maksymalne wymiary determinuje wielkość pnia drzewa, z którego jest wykonana. Gabaryty te są atutem , jeśli wykorzystamy ją do zabawy dla dzieci. Drewnianą „skorupkę” o niedużej masie łatwo będzie rozbujać najmłodszym.
Znalezione relikty są wystawiane w muzeach, a do potrzeb zabawy w fosie posłuży replika wykonana przy zastosowaniu tych samych metod, co w średniowieczu. Umieszczona zostanie na metalowych wspornikach z łożyskami, oraz na membranie (trampolinie), co pozwoli bujać się jak na falującym jeziorze.
Dmuchana poduszka wykonana będzie poprzez umieszczenie dmuchanego materaca na sztywnym stelażu. Celem jest stworzenie miejsca do zabaw i odpoczynku nawiązując do historycznego kontekstu i bajek dla najmłodszych np. historii o znalezionych w skrzyniach skarbach.
Karuzela inspirowana jest schematem konstrukcji średniowiecznego koła od wozu. Karuzela napędzana jest pracą własnych mięśni.
Obudowane siedzenia zapewniają bezpieczeństwo użytkowników.
koncepcja – 2015
architektura – Rafał Maliński, Malwina Łazęcka-Malińska, Karol Grodzki, Sylwia Kowalik, Małgorzata Chamera-Węska, Jacek Zawadzki, Krzysztof Rychlik, Piotr Pleń